ÖMÜR BOYU KADRO

Merida

Bisikletlerimizin fabrikasyon hatalara karşı garantisi iki yıldır. Bisikletlerimizde kullanılan alüminyum kadrolarımız ömür boyu, karbon kadrolarımız 5 yıl fabrika garantilidir. Aşağıda ömür boyu kadro garantisi şartlarında belirtilen bütün kurallar karbon kadrolar içinde geçerlidir. Karbon fiber gövdeli olan bisikletler, taşıyıcıların montajı öngörülerek tasarlanmamışlardır. Bir taşıyıcının montajı ve kullanımı sırasında oluşabilecek bir hasar garanti kapsamı dışındadır. Kadro ve parçaların üretildikleri malzemelere, almış olduğu servis ve bakım hizmetlerine paralel bir kullanım ömürleri vardır.

Bu süre yanlış ve kötü kullanımlara paralel olarak değişebilir. Belirli aralıklarla teknik servislerimizde yapılacak olan kontrol ve bakımlar sayesinde Merida bisikletinizin kadrosunun ve parçalarının kullanım ömrü uzayabilir. Ayrıca bisikletin üzerine takılan çanta, heybe ve çocuk taşıyıcıları merida bisikletlere uygun olmadığı takdirde, bisiklet kullanımında belli kontrol ve baskı problemleri yaratacağından bu tip aparatların takılı olduğu bisikletlere ve kadrolara Merida Bikes tarafından garanti verilmemektedir.

MERIDA BIKES ÖMÜR BOYU KADRO GARANTİSİ ŞARTLARI:


1- Yetkili servislerimizde yapılan garanti dışı tüm işçilik masrafları bisiklet sahibine aittir.

2- Bu garanti sadece yeni bir Merida bisikletin ilk ve asıl sahibine verilmektedir.Bisikletin asıl sahibi ürünün kendisine ait olduğunu fatura ve garanti belgesi ile kanıtlamak durumundadır. Söz konusu garanti sadece fatura ve garanti belgesi ile belgelenmiş bisiklet sahibini kapsamaktadır. Başkasına devir edilemez. Fatura ve garanti belgesi üzerine kadro seri numarasının yazılması zorunludur.

3- Tüm garanti işlemleri, Merida Bisikletinizi yetkili satıcı ve servislerimiz vasıtası ile gerçekleştirilecektir.

4- Garanti sadece hatalı olan metal, karbon kadro parçanın değişimini kapsamaktadır. Garanti kapsamına alınmış olan ürünler aynıları ya da muadilleri ile değiştirileceklerdir. Tedavülden veya üretimden kalkmış olan bir ürün garanti kapsamına alındığı zaman MERIDA BIKES tarafından yeni bir ürüne sayılabilmesi için belirli bir fiyat oluşturulacak ve muadili ile değiştirilecektir.

5- Bisikletlerin daha önceden belirlenemeyen bir ömürleri vardır. Bu ömür MERIDA BIKES tarafından her başvuruda tek tek incelenecek ve MERIDA BIKES’a iade edilmiş olan kadronun ve maşanın malzeme yapısına, sürüş ve kullanım koşullarına bağlı olarak ayrıca değerlendirilecektir.

6- Ömür boyu garanti uygulaması sadece MERIDA BIKES satış sonrası hizmetler bölümünün yetkisi altındadır. Ayrıca garanti sadece MERIDA BIKES yetkili servisleri tarafından montajı yapılmış bisikletleri kapsar. Dağlardaki atlama parkurlarında kullanılmak üzere ve yüksek yerlerden atlama, zıplama yapmak üzere bir bisiklet istiyorsanız, bu tür kullanıma uygun olan bir bisiklet seçiniz. MERIDA BIKES’ın yarışlarda kullanılmasına müsaade ettiği XC RACE modellerinde alüminyum kadrolar ömür boyu kadro garantisi kapsamı içindedir, XC RACE karbon modelleri için ise garanti süresi 5 yıldır.

7- Bisikletlerin sınıfının dışındaki parkurlarda kullanılması durumunda, bisiklet garanti kapsamı dışında kalır. (Örnek: Cross Country bisikletleri Extreme sürüşler için uygun değildir)

8- Tüm garantilerimiz, bisikletlerin taşıma kapasitesine uygun kullanılması halinde geçerlidir. Kullanıcılarımız 10.maddede belirtilen kullanımlar durumunda kendinde ve bisiklette oluşabilecek hasar ve yaralanmalardan sorumlu olduğunu bilmelidir.

9- Atlama, zıplama, yüksekten düşme, akrobasi, yarış amaçlı sürüş, ticari kullanım, her türlü motorlu sürüş, ağır yükler ile sürüş, normal ve üretim amacı dışında kalan her türlü sürüş garanti kapsamı dışındadır.

10- Sele borusu ve gidon boğazının makul ölçüler ve sınırlar dışında (müsaade edilen, ölçü belirtilmiş yükseklikte) yüksek kullanılması sonucunda bisikletin kadrosunda meydana gelen hasarlar da garanti kapsamı dışındadır.

11- Söz konusu garanti, kullanım esnasında ve iklimsel koşullardan dolayı meydana gelmiş paslanma ve yıpranma bulunan hiçbir MERIDA kadrosunu veya parçasını kapsamamaktadır.

12- Söz konusu garanti, bir kaza veya çarpışma, ihmal, yanlış kullanım, modifikasyon veya değiştirme, hatalı montaj, tamir, zımparalama, eğeleme, fırçalama, doldurma, kaynak yapma, delik delme, anotlama, yeniden boyama, kromajlama, bisiklet tutucu tarafından oluşmuş boru deformasyonu hallerinde geçerli değildir.

13- Garanti; çeşitli nakil vasıtaları ile taşıma esnasında meydana gelen hasarlar, düzenli bakım eksikliği ve ürüne uygun olmayan parça ve aksesuarların montaj edildiği bisikletleri kapsamamaktadır.

14- Garanti, boya ve cilayı kapsamamaktadır. Garanti, orijinal çıkartma ve cilanın sökülmesi durumda kapsama dışında kalmaktadır.

15- MERIDA BIKES kazalardan dolaylı oluşan hasarlardan sorumlu tutulamaz.

16- MERIDA BIKES satış sonrası hizmetler bölümü, herhangi bir MERIDA kadrosunda veya parçasındaki malzeme ve işçilik hatası olup olmadığına karar verebilecek tek yetkili kurumdur.