MERİDA GELİŞTİRME

Bisiklet, Merida

Kalitenin pek çok yüzü vardır : MERIDA'da, Almanya’dan ve Tayvan’dan tecrübeli uzmanlar yakın koordinasyon içinde çalışır.

Her bir MERİDA bisikletin hikayesi, 1817'de bisikletin hikayesinin başladığı yere yaklaşık 100km uzakta başlar: Almanya'nın araç geliştirme merkezi olan Stuttgart, sadece Porsche veya Mercedes-Benz gibi teknoloji liderlerinin değil, aynı zamanda Merida Ar-Ge bölümünün de evidir. Dünyanın 68 ülkesine gönderilecek olan Merida bisikletleri bu merkezde planlanır, yapılır ve geliştirilir.

Tüm bunları yaparken, araştırmacılarımız sadece ihtiyaçları karşılayacak bir ürün geliştirmeye değil, aynı zamanda her kategorideki her bisikletin, üzerinde Merida amblemini taşıyabilecek değerde olmasına da odaklanırlar. En üst seviye bir dağ bisikleti, karbon bir yol bisikleti veya başlangıç seviyesi bir bisiklet olsun; sadece üst seviye tedarikçilerle beraber üretimi gerçekleştirilen en iyi ürünler kabul edilir. Sıkı koordine içinde çalışan bu sürecin doğru ve verimli işlemesi için Alman arge takımı sık sık Tayvan ziyaretlerinde bulunur ve yapılan her yenilik ve geliştirme, ilk prototipten mükemmel bir seri üretime kadar, yerel uzmanlarla beraber değerlendirilir ve kontrol edilir.

Takım Çalışması

Yeni bir MERIDA bisikleti üretimine dahil olan tüm uzmanlar; geliştiriciler, tedarikçiler ve üreticiler, başlangıç aşamasından itibaren yakın bir koordinasyon içinde çalışır.